• Home
  • Ekonomi
  • Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum net konuştu: Hepsini yıkacağız
Ekonomi Emlak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum net konuştu: Hepsini yıkacağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum net konuştu: Hepsini yıkacağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, tarih katliamıyla alakalı çok net konuştu. Bakan Kurum, “31 Aralık 2017 tarihinden sonra kaçak olarak yapıldığını belirleme ettiğimiz 100’ün üstünde yapının tamamını yıkacağız.” dedi.

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bir dizi araştırma ve ziyaret hedefiyle Tekirdağ’a geldi. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Kurum, bugün Hürriyet Gazetesi’nin de gündeme getirdiği Kapadokya’daki kaçak yapılarla alakalı konuştu. Bakan Kurum şunları söyledi:

“BUNLARIN HEPSİ YIKILACAK”

“Nevşehir Kapadokya’da bizim belirleme ettiğimiz 100’ün üstünde kaçak yapı var. Bunlar 31 Aralık 2017 tarihinden sonra yapılmış yapılar. Bu yapılar imar barışına dahil değildir. Bu yapılara dair hem savcılığa suç duyurusunda bulunduk hem de valiliğimizce süreci anbean takip ediyoruz. Bu yapılar imar barışına girmeyecek bunların hepsi de yıkılacak.

31 ARALIK 2017 TARİHİNE DİKKAT ÇEKTİ

Arkadaşlar imar barışını iyi kavramak lazım. İmar barışı 31 Aralık 2017 tarihinden evvelce yapılmış kaçak yapıların devletimizle olan barışı yurttaşların mağduriyetlerinin giderilmesi yönünden yapılmış bir yasa düzenlemesi. Bu yasa düzenlemesi ile beraber elektriğini suyunu doğalgazını alamayan vatandaşlar yurttaşların önünü açmak amacıyla yapılmış bir düzenleme.

O yüzden bunu iyi kavramak lazım. 31 Aralık 2017 tarihinden sonra yapılmış hiçbir yapıyı ilgilendirmiyor ve bunların hepsini belirlemeini yapıp yakınlarını da gerçekleştireceğiz. İmar barışı geri gelir olarak bakmıyoruz aşağı yukarı 8 buçuk milyon vatandaşımız yararlandı. İnşallah bu 14-15 milyona gidecek çok ciddi talep var. 31 Aralık 2018 tarihine kadar müracaat sürecini uzattık. Şu an amacıyla 8 buçuk milyon vatandaşımız başvurdu. Beklenti 14 milyon vatandaşımızın bu yasadan yararlanması” dedi.

Benzer Yazılar

Otomobil Sahipleri İşte Yeni İndirimli Fiyatlar

admin

Pazarlama Nedir ? Teknikleri Nelerdir ?

admin

Sanayi üretimi ekimde yüzde 5,7 geriledi

Range

Leave a Comment

Giriş

X

Kayıt Ol

antalya escort