Otomobil

Yerli otomobilin farklı olacak

Yerli otomobilin farklı olacak

Yerli otomobil projesinin başındaki isim Gürcan Karakaş, sosyal medyadan seslendi: “Bizim kimseyi kopyalamaya gereksinimiz yok…”

Türkiye’nin Otomobili Girişimi Grubu CEO’su Gürcan Karakaş, yerli otomobil projesi amacıyla Twitter’dan mesaj verdi.

İşte Karakaş’ın paylaşımları:

“Türkiye’nin Otomobili projesi Türkiye amacıyla mühim bir fırsat. Teknolojinin dönüşümü ile bilhassa elektrikli vasıtalar teknolojisinde sürat kazanan dönüşüm var.

2030’dan itibaren dünya nüfusunun yüzde 60’ının şehirlerde yaşayacağı biliniyor. Bugün ufak bir kitlenin konuştuğu otonom sistemler ve nesnelerin interneti gibi konular kısa bir vakit sonra tıpkı akıllı telefonlar gibi geniş kitlelerin dikkatini çeker duruma gelecektir.

Cep telefonun başına gelen benzer şeyler otomobilin de başına gelecek. 15 yıl evvelce nasıl cep telefonun geleceği noktayı kestiremiyorsak benzer şeyleri de otomobilin başına geleceğini de düşünüyoruz.

Teknolojinin egemenliğine sahip olmamız çok mühim. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu olarak vizyonumuz budur. Bu çalışmanın doğru bir vakitte meydana konulduğunu düşünüyoruz.

Bizim kimseyi kopyalamaya gereksinimiz yok. Bazıları Çinliler’in bazıları Güney Koreliler’in örneğini önümüze getiriyor. O vakitnin şartları farklıydı bugünün şartları farklı. Otomobilden daha çoğunu gerçekleştirme üzere yola çıktık. Bir ulaşım teknolojileri ekosistemi oluşturma hedefindeyiz.

Günümüzün şartlarında fırsat penceresine baktığımızda ciddi bir enerjimiz, altyapımız, nitelikli elemanlarımız var. Bunların hepsini birleştirerek, Türkiye’nin Otomobili ve otomotiv sektörünün transformasyonu dönüşümü, Türkiye’ye teknoloji olarak yeni bir düzeye sıçramak amacıyla mühim bir proje olarak gelişecektir.”

Benzer Yazılar

Otomobil Sahipleri İşte Yeni İndirimli Fiyatlar

admin

Hitler’in harp otomobilini tekrardan topladı

admin

Leave a Comment

Giriş

X

Kayıt Ol

antalya escort