Sağlık

Doğal Tırnak Uzatma Yöntemleri

Tırnak En Hızlı Nasıl Uzatılır
Tırnak Uzatma Yolları

Bakımlı ve genç görünen eller birçok insan için çok önemlidir. Toplum içerisinde en temiz görünmesi için özen gösterilen elleri temiz ve bakımlı gösteren tırnaklar ise özellikle kadınlar açısından bakımı oldukça dikkat ister ve maliyetlidir. Bu nedenle tırnak bakımı için gerek evde gerekse güzellik salonlarında hanımlar hatırı sayılır paralar harcar.

Eller sıcak soğuk değişimlerinden ev işlerinden, kış soğuğu gibi etkenler dolayısı ile etkilendikleri için bakım konusunda hassasiyet gerektiren uzuvlardır. Hanımlar için tırnak uzatma yöntemleri hiç de korkulacak ve yüksek maliyetli işler değildir. Kendiniz de evinizde doğal yollarla bu bakımı kolaylıkla yapabilirsiniz.

Pratik Tırnak Uzatma Yöntemleri

Tırnak kırılma sorunu yaşıyorsanız bu durumun vücuttaki vitamin eksikliklerinden kaynaklama ihtimali mevcuttur. Bu nedenle mutlaka bir hekime danışmalısınız. Tırnakların düzgün uzaması için doğru zamanda törpüleme işlemi yapılmalıdır.

Tırnaklarınızı kemirmek doğru ve zamanında uzaması için önemli bir engel teşkil eder. Böyle bir alışkanlığınız varsa bırakmalısınız. Tırnak uzatma Yöntemleri arasında önleyici tedbirleriniz bu sayılanlar olmalı.

Doğal Yöntemler Kullanın

Zeytinyağı Tırnak Uzatma Yöntemleri arasında doğal ve sağlıklı yollardan birisidir. Yatmadan önce ılık zeytinyağı ile tırnaklarınız uç ve iç kısımlarına masaj yaparak ovun. Masajdan sonra tırnaklarınızın üst kısmını pamuk ile sarıp bir eldiven giyerek yatın. Ayrıca gün içerisinde 10-15 dakika zeytinyağı içinde de bekleterek uygulayabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı ile yapılacak olan uygulamalar bir diğer doğal yöntemdir. Bu uygulama için çeyrek bardak organik Hindistan cevizi, çeyrek bardak bal ve 4-5 damla biberiye yağı bir kapta karıştırılıp 20 saniye mikrodalga fırında ısıtılıp tırnaklar bu karışım içerisinde 15-20 dakika bekletilir.

Bu uygulama haftada 3-4 kez yapılabilir. Isırgan otu içerisindeki silis sayesinde tırnaklarınız için önemli bir koruyucudur. 3 kurutulmuş ısırgan otunu sıcak su içerisinde 10 dakika bekletin. Ardından içine 2-3 damla bal ilave ederek için.

Benzer Yazılar

AHEF: Yanlış bilgi nedeniyle aşı reddi artıyor

Range

İlaçlar, faktör maddesi ile birlikte reçelendirilmeli

admin

Dünyada gıda alerjileri neden artıyor?

Range

Leave a Comment

Giriş

X

Kayıt Ol

antalya escort