Siyaset

Balonsuz Kapadokya olmaz

Bakan Ersoy: Kapadokya balonsuz düşünülemez

Gündemde yer alan yasak haberlerine karşın Bakan Ersoy’dan turizmcileri ve yerli esnafı rahatlatan açıklama geldi.

Bu sabah Kapadokya’da sıcak hava balon turuna katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Kapadokya’ya tutkuluysanız bunu kesinlikle gerçekleştirme zorundasınız” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kapadokya bölgesini ziyaretinde bu sabah sıcak hava balon turuna katıldı. Bakan Ersoy balon turu evvel yaptığı bildirimde ise Kapadokya’nın balonsuz düşünülemeyeceğini söyledi. Bakan Ersoy, “Kapadokya’yı Kapadokya yapan değerlerden biri de balon turlarıdır. Çok kıymetli bir tanıtım enstrümanı. Hem yukarıdan aşağıyı izlemek hem aşağıdan yukarıyı izlemek çok eğlenceli çok zevkli ve eşi benzeri olmayan bir tabiat vakası ile karşılaşıyoruz. Kapadokya’nın turist çeken mühim unsurlarından birisidir. İnşallah Türkiye’de birtakım yerlere balon turlarını yayabiliriz ama Kapadokya kadar görsel güzelliği olan rastgele bir yer henüz bulunmuyor. İnşallah Kapadokya’yı dünyada ayrıştıran değişik bir güzelliği bütün dünyada tanıtacağız” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kapadokya bölgesini ziyarete gelen turistlere de davette yer alır iken Kapadokya’ya gelmişseniz kesinlikle balona binmelisiniz dedi. Bakan Ersoy, “Kapadokya’ya gelme zAhmetinde bulunduysanız Kapadokya’ya tutkuluysanız bunu kesinlikle gerçekleştirme zorundasınız. Kapadokya balonsuz düşünülemez diyorum” diye konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy’a Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, AK Parti Nevşehir milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe’de eşlik etti.

Benzer Yazılar

CHP Kanal İstanbul’a Karşı

admin

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Yeni Sistemine Ödül

admin

İran ambargosuna dair Bakan Pekcan’dan çok mühim ‘Türkiye’ açıklaması

admin

Leave a Comment

Giriş

X

Kayıt Ol

antalya escort