• Home
  • Spor
  • Fatih Terim’den Fırat Aydınus’a: “Ya sen kalacaksın ya da ben”
Spor

Fatih Terim’den Fırat Aydınus’a: “Ya sen kalacaksın ya da ben”

Fatih Terim’den Fırat Aydınus’a: “Ya sen kalacaksın ya da ben”

Derbinin hakemi raporunda Terim’in, “Bu maçı siz bu duruma getirdiniz. Bana bak, bundan sonra ya sen kalacaksın ya ben. Şimdi çıkıp konuşmazsam Tanrı kahretsin. Yazıklar olsun sana be. Senin gibi hakemler bu maçların a…… s……” dediğini belirtti.

İşte Fırat Aydınus’un raporundaki mühim detaylar ve olaylı derbi ardından sıcak gelişmeler…

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin en çok konuşulan hadiselerından biri Fatih Terim-Fırat Aydınus diyaloğu idi. Çok kızgın bulunduğu görülen Terim, Aydınus’a sertçe bir şeyler söyledi. Galatasaray Teknik Direktörü’nün bu sırada neler söylediği Aydınus’un raporunda meydana çıktı.

Tecrübeli hakemin TFF’ye gönderdiği maç raporuna göre Terim, Aydınus’a küfürlü sözler sarf etti…

“OLAYLARIN SORUMLUSU HAKEMLERDİR” DEMİŞTİ

İşte Terim’in sözleri: “Bu maçı siz bu duruma getirdiniz. Bana bak, bundan sonra ya sen kalacaksın ya ben. Şimdi çıkıp konuşmazsam Tanrı kahretsin.”

Fatih Terim daha sonra yayıncı kuruluşa verilen röportajda ve basın toplantısında hakem camiasına ağır eleştirilerde bulunarak, “Fırat Aydınus, arkadaşlarıyla beraber, artı VAR ile beraber, Yusuf Namoğlu ile beraber, bu maçı bu duruma onlar getirdi. Oyuncular bu tür sinirlendiyse, tek mesul onlardır” ifadelerini kullanmıştı.

Yazıklar olsun sana be. Senin gibi hakemler bu maçların a….. s……”

GALATASARAY’A PARA CEZASI BEKLENİYOR

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde 3 bin polis ve bin özel emniyet personeli vazife aldı. 6222 sayılı ‘Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’ kapsamında 20’si Galatasaray, 19’u da Fenerbahçe taraftarı 39 şahıs bütün spor müsabakalarını seyirden men edildi. Otobüs camı kıran 3 Fenerbahçeli’ye de ‘mala zarar verme’den prosedür yapıldı.

39 KiŞiYE ‘SEYiRDEN MEN’

Ayrıca, Galatasaray Antrenörü Hasan Şaş’ın ‘Fenerbahçeli Skrtel’in ensesine vurmak, boynundan sıkmak, saçlarını çekip bırakmak ve bacaklarına tekme atmak’ suçlarını işlediği hakem ve iki temsilcinin raporlarında yer aldı. Şaş’a, Disiplin Talimatı’nın ‘Saldırı’ başlıklı 44. maddesi gereği 5 ila 10 maç arasında hak mahrumiyeti cezası verilmesi bekleniyor. Bu arada taraftarların sebep bulunduğu hadiseler amacıyla de Galatasaray Kulübü’ne de para cezası verilebileceği belirtildi.

25 MAÇ CEZA TEHLİKESİ

Olaylı derbi namacıylaiyle G.Saray ve F.Bahçe’ye toplamda 25 maçı aşan ceza verilmesi söz konusu. Konuyu perşembe günü görüşecek olan PFDK’nin kararlarında genellikle hakem ve temsilci raporları belirleyici rol oynuyor. Fakat PFDK bu raporlara bağlı kalmadan, görüntülere dayanarak ekstra ceza kesebiliyor. Fatih Terim’e 6 maç, Hasan Şaş’a 5 ila 10, Jailson’un boğazına sarılan Ndiaye’ye 2, hadiselera karışan Muğdat, Donk, Rodrigues’e 1’er maç ceza gelebilir. F.Bahçe’de de Belhanda’ya tokat atan Jailson’a 3, Soldado’ya 2 maç verilebilir.

BU GENÇLERE HELAL OLSUN

Barış, Jailson’u kovalayan Rodrigues’in önüne geçerek mümkün bir fiziki müdadurumayi önledi. Berke, Hasan Şaş’ı sakinleştirmeye çalışırken, Ozan da hadiselerda hiç yer almadı. Galatasaray-Fenerbahçe maçında 20 yabancı, 8 yerli futbolcu forma giyerken, yaşanan hadiseler ardından çıkan 3 kırmızı kartın tamamını (Jailson, Soldado, Ndiaye) yabancılar gördü. G.Saray Antrenörü Hasan Şaş dışında, yaşanan arbedede hep yabancılar başroldeydi. Maçtaki 6 sarı kartın 4’ü de yabancılara gösterildi. Çoğu deneyimli isimlerden meydana gelen yabancıların çizdiği bu tatsız görüntüye karşın, üç genç yerli oyuncu son derece centilmendi.

G.Saraylı Ozan hiçbir şekilde hadiselerın içersinde yer almazken, F.Bahçeli Barış Alıcı, Jailson’u kovalayan Rodrigues’in önüne kendini atarak, G.Saraylı oyuncunun tekme ya da yumruk atmasını önledi. Barış bu türce hem Jailson’u korumuş oldu hem de Rodrigues’i vuracağı mümkün bir vuruş ardından cezadan kurtardı. F.Bahçe’nin 18 yaşındaki kalecisi Berke Özer, Hasan Şaş’ı sakinleştirmek amacıyla elinden gelen her şeyi yaptı.

YANLIŞ TAÇA ‘VAR’ KARIŞMIYOR

Galatasaraylılar, F.Bahçe’nin 2. golü evvel sarı lacivertlilere verilen taç kararının hatalı bulunduğunu savunurken, VAR’ın bu pozisyonda namacıyla döneme girmediğini sordu. VAR protokolüne göre, taç atıldıktan sonra geriye dönülemez. Eğer taç atışının devamında faul, elle oynama ya da tartışmalı bir gol olursa geriye dönülebiliyor. Yanlış taça VAR karışamıyor

Benzer Yazılar

Fenerbahçe Hocası Koeman’a Hollanda’dan Tebrik

admin

Derbi Sonrası MHK’den Fırat Aydınus Puanı

admin

Denizlispor’da Süper Lig coşkusu

admin

Leave a Comment

Giriş

X

Kayıt Ol

antalya escort